Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Вересень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
 10111213141516
»17181920212223
»24252627282930

Шякунтала
Шякунтала
Шякунтала

Переклад Івана Франка, Гната Хоткевича, Павла Ріттера
Індійська містерія на 1 дію

Режисер-постановник - А.Приходько
Сценографія та костюми - Марія Погребняк
Балетмейстер - А.Рубіна
Викладач індійських танців - В.Шетлез-Віріч
Викладач-репетитор - Н.Осипенко
Хормейстер - А.Навроцький
Художник по світлу - Я.Марчук
 
Дiйовi особи та виконавцi:
Цар Душянта - Я.Гуревич
Шякунтала - з.а. Л.Руснак
Мудрець Канва - з.а. А.Помилуйко
Індра, цар богів - О.Зубков
Пустельник - П.Піскун
Пустельник - Д.Чернов
Пустельниця - К.Баша-Довженко, Т.Шляхова
Пустельниця - О.Мєдвєдєва
Хлопчик Бгарата - Михайло Віріч
Музиканти - сітар - Олексій Кабанов, табли - Сургій Пучков, перкусія - Андрій Мороз
Вояки, брахмани: - А.Бурлуцький, Д.Завадський, В.Нiколаєнко, О.Печериця, В.Полiкарпов, Т.Постнiков, О.Форманчук, артисти балету

Сценічна версія Андрія Приходька за мотивами "Магабгарати" та n'єси Калідаси

Вистава "Шакунтала", створена режисером-постановником Андрієм Приходьком за мотивами "Магабгарати" та п'єси Калідаси - спроба прилучити глядача до такої таємничої і такої магічно-привабливої культури давньої Індії. "Магабгарата" - одна з найсвятіших книг світу, вона стоїть в перших рядах священних писань. "Магабгарата", створена мудрецем Шрилою В'ясою і являє собою своєрідний кодекс вищої духовності, честі, відчуття і розуміння світу. "Магабгарата" - джерело численних сюжетів і образів, що віднайшли свій розвиток у світовій літературі.
Так, сюжет про Шакунталу з першої книги "Магабгарати" (всього "Магабгарата" налічує 18 книг) став основою для драматичної поеми Калідаси    (V ст.). Калідаса - найяскравіша постать в санскритській літературі середини         І тисячоліття, про якого індійська традиція каже: "З-поміж драматургів найперший - Калідаса, з-поміж драм Калідаси найперша - "Шакунтала".
Ім'я Калідаси овіяне численними легендами, не існує достовірних підтверджень про роки його життя та час написання творів. Одна з легенд оповідає про те, що Калідаса був пастухом, який одружився з принцесою, отримав свій поетичний дар від богині Калі (звідки походить його ім'я - "раб Калі") і загинув через заздрощі недругів.
"Шакунтала" - визначний поетичний твір із вишуканими пристрастями, яскраво виявленим емоційним забарвленням.
Шакунтала - дочка небесної танцівниці "апсари" - Менаки та мудреця Вішвамітри. Апсара не змогла забрати із собою земну дитину. Німфа лишила дівчину на березі річки, де її знайшли птахи - "шакунти", взяли на свої крила і принесли до мудреця Канви, що став дівчинці за батька, назвавши її Шакунтала - "Пташина".
Сюжет "Шакунтали" полягає в історії кохання царя Душянти до дівчини Шакунтали і народження їхнього сина Бгарати. Бгарата - так називають свою країну індуси. Ця історія є основою витоків індійського народу - народу бгарата.
Сценічна версія режисера-постановника Андрія Приходька складається з трьох новел:
1. Полювання:
На полюванні цар Душянта зустрічає Шакунталу. Мисливське полювання перетворюється на полювання чоловіка і жінки. Закохані беруть шлюб за звичаями гандхарвів, який не потребує благословення батьків і весільних ритуалів.
2. Колискова:
Названий батько Шакунтали - Канва благословляє союз Душянти і Шакунтали і віщує славне майбутнє сину.
За легендою "Магабгарати" Шакунтала три роки виношує плід і народжує сина, який за шість років стає велетнем. Мудрець Канва проводжає Шакунталу із сином до царя Душянти в столицю.
3. Коронація:
Драматична зустріч Шакунтали і її сина із царем Душянтою...
Ця красива легенда про силу істинного кохання, про відданість і вірність пережила віки. В різні часи вона надихала на творчість митців різних країн. Одним з таких яскравих прикладів є певна паралель із "Лісовою піснею" Лесі Українки. На театрі "Шакунталою" цікавилися Лесь Курбас, Олександр Таїров, Єжі Гратовський.
На виставі "Шакунтала" глядачі матимуть змогу відчути аромат давньої культури, поринути в яскраво-театральний, образно-метафоричний світ краси вічних почуттів, разом з акторами пройти незнаними шляхами в пошуках великої Гармонії.
У виставі звучатиме аутентична музика, що виконується на національних індійських інструментах. Візуально-пластичний ряд вистави також сповнений національного колориту.

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на «Шякунтала », що відбудеться – в Tеатр імені І. Франка. Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!