Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Серпень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9101112
»13141516171819
»20212223242526
»2728293031  

...посеред раю, на майдані...
...посеред раю, на майдані...
Володимир Клименко

... Посеред раю, на майдані ...

Забави з психоаналізу на 2 дії

Вистава «Посеред раю на майдані ...» Володимира Кучинського за п'єсою сучасного українського драматурга Кліма (Володимира Клименка) руйнує глядацькі стереотипи, що стосуються того, що новий театральний етап в академічному театрі має починатися класично і вишколено.
Вистава Кучинського - це суперечливе, формотворче і часом неоднозначне видовище, що пропонує інакше подивитися на генія української культури, історії та політики Івана Франка.
Всі смислові та візуальні елементи вистави підпорядковані головній ідеї драматурга і режисера - показати національного генія як багатогранну особистість, яка, апелюючи до слів Василя Симоненка, є «безліччю всесвітів різніх». Тому хтось, нагадує Франка (Богдан Ступка), є і божевільним, і генієм, і чоловіком, і грішним, що стоять на порозі Вічності.
Текст вистави звучить часом досить уривчасто, фрагментарно, характерно для постмодерністської естетики: тут і іронічні текстові пасажі, і пряме цитування творів Франка, і своєрідні каламбури. Згадаймо: «З ним погано?» (Про Франка), і інтимно і неоднозначно: «Ні, з ним добре ...» Рефреном звучить словосполучення «велика війна» і разом з тим риторично-болісне питання: так хто ж ми - поляки , українці, москалі? Відповіддю може служити тільки велике кругле дзеркало, в яке, поки воно крутиться, може заглянути глядач і побачити своє кілька спотворене обличчя. Дзеркало, займаючи значну частину сценічного простору, «працює» і як символічний сценографічний елемент, і як смисловий знак, і як елемент естетичного пласта подання.
Жанр «посеред раю на майдані ...» визначено як «забави з психоаналізом на дві дії». І не даремно: подекуди у вуста Того, хто нагадує Франка, вкладено репліки, наче з теоретичної праці з психоаналізу, але сам він схожий не тільки на національного генія, а й на відомого австрійського психіатра Зигмунда Фрейда, що не є новою темою для франківців (згадаємо «Істерію»). Крім того, незважаючи на велику кількість дійових осіб і досить усвідомлене існування акторів у сценічному просторі (Лариса Кадирова, Петро Панчук, Ярослав Гуревич, Олександр Форманчук та ін), у виставі немає героїв або персонажів як таких, є певні алегоричні образи, за допомогою яких автори вистави вибудовують свою філософію.
Володимир Кучинський, незважаючи на принципово іншу театральну територію, не зрадив свою естетику медитативного, формотворчих театру, прикрасивши візуально-звуковим рядом: гул потяга, етнічні мотиви, ритуальні танці. Хоча не обійшлося і без відомого романсу на слова Івана Франка «Ой, ти, дівчіно, з горіха зерня». І, звичайно, мовчання Богдана Ступки «напередодні» останнього монологу, і рядки з поем Франка - все це складається в єдиний калейдоскоп театрально-медитативного дії. Правда, створювалося враження, що таке видовище потребує більш камерному, інтимному просторі, навіть певної театральної лабораторії, безперервності дії, щоб глядач зміг не лише побачити, а й відчути ту близькість, сповідальність літературно-сценічного тексту авторів вистави «посеред раю на майдані. .. ».

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на «...посеред раю, на майдані...», що відбудеться – в Tеатр імені І. Франка. Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!