Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Липень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1
  2 3 4 5 6 7 8
  9101112131415
 16171819202122
»23242526272829
 3031     

«Нація».Гастролі.
Івано-Франківський Театр
«Нація».Гастролі.
Івано-Франківський Театр«Нація»
М.Матіос
Драма-реквієм

Режисура та інсценізація – з.а.України Ростислава Держипільського
Вистава на основі реальних подій 40-х років ХХ сторіччя на скривавленій Гуцулії – своєрідний спіритичний сеанс. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час роз’ятрить та відкриє навічно незагоєні рани давно минулого, подарує сповідь та прощення “своїм» та «чужим», «невинним» та «винним» мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується НАЦІЯ.

Ролі виконують:
Галина Баранкевич, Роман Луцький, Олексій Гнатковський, Євгеній Холодняк, Мирослава Гусак, Андрій Фелик, Надія Левченко, Ігор Захарчук, Ярина та Ярема Стринаглюк.

Над постановкою вистави працював режисер, директор театру, заслужений артист України Ростислав Держипільський. Пісенну режисуру здійснила лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Наталка Половинка, пластику – Андрій Кирильчук, а сценографію - заслужений діяч мистецтв України Олександр Семенюк.

Режисер вистави стверджує, що інсценізацію «Нації» можна сприймати як диптих до вже відомої драми Марії Матіос «Солодка Даруся» (за цю постановку творча група номінувалася на здобуття Національної премії України ім. Т. Шевченка за 2010 рік). «Це диптих не лише за сюжетно-історичною основою, єдністю інформаційного поля, але й за способом режисерського мислення», – наголосив Ростислав Держипільський. Режисер вистави використав чотири новели з книги Марії Матіос: «Юр’яна і Довгопол», «Прощай мене», «Вставайте, мамко» і «Не плачте за мною ніколи».

За словами письменниці, в основу її книги «Нація» лягли реальні події. Зокрема, реальний чоловік Довгопол, який врятував від несправедливої смерті діда письменниці. Також реальним є і підполковник НКГБ Дідущенко, який є серед героїв книжки. «Я почала писати «Націю» від незнання – бо самій було цікаво. А коли занурилася в цю тему, зрозуміла, що вже ніколи із неї не вийду. Хоч це різні історії, це історія Буковини, Галичини, Слобожанщини, але вкупі - це історія України, яку треба поєднати. Розказати, чому ці – такі, а ці – інші, але вони – рідня», - зізналась Марія Матіос.

Марія Матіос – прозаїк, поетеса, публіцист. Була відповідальним секретарем «Буковинського журналу», працювала помічником секретаря Ради національної безпеки та оборони України, з 2005 – заступник голови Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка. Автор поетичних збірок «З трави і листя», «Вогонь живиці», «Сад нетерпіння», «На Миколая», «Десять дек морозної води», «Жіночий аркан»; прозових творів: «Життя коротке», «Нація», «Фуршет від Марії Матіос», «Бульварний роман», «Солодка Даруся», «Щоденник страченої», «Містер і місіс Ю. в країні укрів», «Нація. Одкровення». Твори М.МАТІОС перекладені румунською, російською, японською та польською мовами. Лауреат Шевченківської премії (2005) за роман «Солодка Даруся».
 

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на ««Нація».Гастролі. Івано-Франківський Театр», що відбудеться – в Tеатр імені І. Франка. Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!