Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Липень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1
  2 3 4 5 6 7 8
  9101112131415
»16171819202122
»23242526272829
 3031     

Іду за край
Іду за край

Іду за край

Режисер: Ольга Гаврилюк
Дата прем'єри: 1 жовтня 2006
Вистава з антрактом
Тривалість: 1 година 30 хв.
Мова вистави: укр.

Стало вже доброю традицією: на сцені «Під дахом» грати спектаклі про творчих геніїв. Початок цієї традиції поклала молодий режисер нашого театру Ольга Гаврилюк. Її спектаклі - «Олександр Вертинський. Бал Господній ...»( про життя, долю та творчість співака, поета композитора Олександра Вертинського), «Життя в рожевому світлі» (про геніальну французької шансоньє Едіт Піаф) глядач без ніжності не пригадає.
Прем'єра - «Іду за край ...»- представить нам ще одну сильну особистість, і на цей раз нашого з вами земляка і сучасника, українського літератора Василя Стуса.
У Василя Стуса до кінця не розгадана і трагічна доля. Він був звинувачений в антирадянській діяльності і арештований в пам'ятному для України 1972 року. Вийшов на волю в кінці 1979 року, але незабаром знову був арештований за участь в Українській Гельсінській групі правозахисників.

«Я український літератор. Пишу вірші, перекладаю вірші російських, білоруських, німецьких, французьких, іспанських, англійських поетів. Так, я люблю мій український народ. Якраз тому я ставлюся з великою пошаною до тих народів. Я ніколи не дозволив собі навіть одним словом образити національну гідність інших...»
В. Стус

Всі повідомлення про Стуса були дуже тривожними. Родичам за 5 років арешту дозволили тільки одне побачення.

«Так життя людини ламається до краю, як відплата за елементарну порядність і некомформізм, за вартість своїм переконанням.»

В. Стус

4 вересня 1985 в зловісному 36-му таборі на Уралі в 47 років помер Василь Стус, видатний поет сучасної України. Це трагічний день для української культури, для нашого народу. Трагічний ще тому, що Стус помер не своєю смертю, а внаслідок повільного, садистського вбивства, розтягнутого на довгі роки витончених і немислимих катувань.

«Люди мають жити, як янголи з Любов’ю одне до одного, з почуттям, що всі люди брати, рідни, чесні, богоподібні... I усе, що ми зробимо доброго піднесе небо ще вище, від нашої добрості, хмари стануть ще біліші, а небо голубіше, а сонце ясніше...»

В. Стус

Сценічна композіція Ольги Гаврилюк та Романа Семисала за віршамі, листами, щоденника, статтями, документами, свідченнямі, заявами сучасніків учасніків подій

Дійові особи та виконавці:

Василь Стус: Роман Семисал
Виконавці: Оксана Вороніна, Роман Трифонов, Юлія Ціватая

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на «Іду за край», що відбудеться – в Театрі ім. Лесі Українки. Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!