Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Червень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3
  4 5 6 7 8 910
 11121314151617
»18192021222324
»252627282930 

Запорожець за Дунаем
Опера на 3 дії
Запорожець за Дунаем
Опера на 3 дії

Запорожець за Дунаєм
Опера на 3 дії

«Запорожець за Дунааем» - опера українського композитора Семена Гулака-Артемовського. Перша українська опера.

Прем'єра твору відбулася 14 квітня 1863 року в Маріїнському театрі (Санкт-Петербург) під керуванням К. Лядова, опера мала успіх.
Думка про створення української опери з'явилася у С. Гулака-Артемовського у зв'язку з новими ідеями, які українське мистецтво подавало йому в ті роки, і відображало загальне прагнення до створення національної культури на народній основі. Реалізації цієї ідеї сприяли зв'язку композитора з рядом українських клубів Петербурга і особливо багаторічний дружній зв'язок з Тарасом Шевченко і відомим істориком Костомаровим. Слід зазначити, що і сам Семен Степанович на той час вже мав досвід виступу в народних виставах в якості вокаліста, і вже був автором водевілів «Українське весілля» і «Ніч напередодні Іванового дня», де він, як і в «Запорожці за Дунаєм», є автором слів і музики.

Підбираючи сюжет, композитор намагався передусім вивести на сцену театру близькі йому образи українського народу, його побут і пісню, привернути до них увагу слухача. Сюжет розповідає про ті часи, коли після знищення Запорізької Січі московськими військами в 1775 році частина запорожців втекла до Туреччини. Там їх доля склалася важко - турецький уряд намагався використати козаків як військову силу, спрямовану проти їхньої батьківщини. У 1828 році, під час російсько-турецької війни, частина запорожців на чолі з отаманом Й. Гладким, повернулася в Росію, після чого Задунайська Січ була знищена. Ці події, безумовно, послужили джерелом задумки, але автор опери вільно їх переосмислив і переніс у XVIII століття. Лише віддалено, як відгук, згадуються в опері факти про знищення Потьомкіним козацької вольності. Сенс опери не в цих трагічних подіях, а в ідеї любові до Батьківщини, пекуче бажання запорожців повернутися на Україну.

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на «Запорожець за Дунаем Опера на 3 дії », що відбудеться – в Національній опері України . Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!