Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!
UA EN RU
«   Липень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1
  2 3 4 5 6 7 8
  9101112131415
»16171819202122
»23242526272829
 3031     

Тарас Бульба
Опера на 4 дії
Тарас Бульба
Опера на 4 дії

Тарас Бульба
Опера на 4 дії

Свій кращий сценічний твір — музичну драму «Тарас Бульба» М. Лисенко написав за сюжетом знаменитої однойменної повісті М. Гоголя (лібрето М. Старицького). Композитор надавав своєму творові великої ваги, тому що в роботі над ним, що тривала ціле десятиліття (1880-1890 р.р.), проявив особливу мистецьку вимогливість і громадянську відповідальність.
«Тарас Бульба» М. Лисенка — вершина української класичної оперної спадщини. У творі відбиті її кращі риси — глибока, все прониклива народність, вірність кращим національним художнім традиціям.
М. Лисенко довго добивався втілення «Тараса Бульби» на професіональній сцені. Однак за життя композитора цьому не судилося збутися. Визначний твір української музичної класики вперше було поставлено в 1924 р. у Харкові. Але та вистава довго не втрималася на сцені. Недостатнє розуміння постановниками задуму композитора, який головним своїм завданням ставив змалювати народ і його кращих представників, відсутність будь-яких традицій сценічного втілення твору стали на заваді його правдивому тлумаченню.
Значно кращою була постановка «Тараса Бульби», здійснена в 1927 р. Київським театром опери та балету. Нею розпочався цілий ряд сценічно - музичних інтерпретацій вистави іншими театрами республіки.
За межами України «Тараса Бульбу» М. Лисенка першим поставив у 1930 р. Тбіліський театр опери та балету. Громадськість Грузії дуже тепло сприйняла виставу.
Навесні 1936 р. у Москві відбулася перша Декада української літератури й мистецтва. У ній узяв участь також Київський академічний театр опери та балету. Під час підготовки до декади виникла думка знову повернутися до «Тараса Бульби». При цьому бралася до уваги та обставина, що всі попередні постановки не витримали випробування часом через суттєві недоліки лібрето й певні прорахунки в музичній драматургії.
 
Адже М. Лисенко ніколи не бачив свого твору на сцені, не чув його в живому звучанні й, природно, не міг внести корективи щодо сюжетних колізій та музичних образів. З огляду на це постала необхідність грунтовно відредагувати твір.
За почесну, проте нелегку й вельми відповідальну справу взялися видатні діячі української культури - поет М. Рильський,композитори Л. Ревуцький і Б. Лятошинський. Вони переглянули як літературну основу опери, так і музику. Блискучу за колоритом партитуру створив Б. Лятошинський.
Прем’єра «Тараса Бульби» в новій редакції відбулась в 1937 р. і пройшла із значним успіхом. Проте редакторам було висловлено слушні зауваженя. Зокрема, в ряді моментів вони надто далеко відійшли від оригіналу. Редактори зважили на думку громадськості і багато в чому переглянули свою роботу. Але довести справу до кінця перешкодила війна. Після повернення з евакуації театр поновив «Тараса Бульбу» в довоєнному варіанті. М. Рильський, Л. Ревуцький і Б. Лятошинський продовжували наполегливі пошуки, щоб максимально наблизити оперу до літературного першоджерела, зберегти чудову музику М. Лисенка.
Ця капітальна робота була завершена на початку 50-х років. Прем’єра «Тараса Бульби» в редакції, котра найбільш відповідала задумові й творчим намірам М. Лисенка, відбулася навесні 1955 р. (диригент О. Климов, режисер В. Скляренко, художник А. Петрицький). Упродовж ряду років вистава не сходила зі сцени столичної опери. Через якийсь час вийшов друком клавір «Тарас Бульба», було здійснено запис твору на платівки.
У цій опері з великим успіхом співали М. Литвиненко-Вольгемут, 3. Гайдай, Є. Чавдар, А. Кикоть, Д. Гнатюк, А. Мокренко, В. Третяк.
Блискучу музичну інтерпретацію опери здійснив у 1980 р. видатний український диригент Стефан Турчак (1938-1988).
З оперою познайомилися й зарубіжні глядачі. Театр показав «Тараса Бульбу» у Вісбадені (1982), Дрездені (1987), Загребі (1987).
У 1992 р. нову музичну інтерпритацію опери Лисенка здійснив головний диригент театру Володимир Кожухар.

Шановний клієнт, Ви маєте можливість замовити та купити квитки на «Тарас Бульба Опера на 4 дії », що відбудеться – в Національній опері України . Ви можете купити Е-квиток, сплативши його карткою VISA / Mastercard або скористатися найбільшою мережею кас в місті Києві чи послугою кур'єра. Завантажуйте та замовляйте квитки через Мобільний додаток – Всі квитки без сервісного збору!