Mobile application – All tickets without service charge!
UA EN RU
«   September 2018   »
  Mo Tu We Th Fr Sa Su
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
 10111213141516
»17181920212223
»24252627282930

Stusove range
Premiere

Kyiv

The Young Theatre -Stusove range
PremiereСтусове коло
Людину творить виклик. Несамовитий танок протилежностей - сила, яка ламає, або народжує, пригнічує, або штовхає на подвиги, дає можливість вибору або позбавляє його. Хто ти, якщо падаєш і не піднімаєшся? Хто ти, якщо не вмієш любити й ненавидіти? 

 Життя Людини-легенди, яка опинилася на межі і зберегла віру й любов - це коло за колом пройдений шлях, повний викликів і незбагненностей, шлях творення себе… це - "СТУСОВЕ КОЛО". Це натягнута до межі струна, яка от-от, здавалося б, порветься. Та – ні, порватися їй не дає сила особистості, незламність людського духу. Василь Стус, перебуваючи за ґратами, передавав свою філософію синові: “Поразка мусить стимулювати на перемогу”. І у в’язниці, і згодом на засланні на Колимі, для поета-дисидента найстрашнішим було втратити людську гідність. Та що втратити – хоча б на дещицю поступитися своїм катам. Він відчайдушно боровся із системою, приймав найважчі виклики долі. Усім своїм єством демонстрував граничну стійкість. І системі, яка, випробовуючи його, доходила до крайнощів – мордувала розлукою із сім’єю, ні на йоту не вдалося принизити у Стусові Людини, перевиховати чи зламати його. 
За близько півтори години суцільної кульмінації, емоційного вибуху перед очима глядачів калейдоскопічно проходить життя славетного поета Василя Стуса. П’ять кіл – дитинства, поезії, любові, самотності та смерті. Одне емоційніше й напруженіше іншого. Тут - і трагічність долі самого Стуса, і жорстокість радянської системи, і філософія поетичного слова, яке залишив письменник українцям у спадок. "СТУСОВЕ КОЛО" - коло людей, які пройшли свій шлях до Стуса і об'єдналися у літературно-музичному проекті. 

 "СТУСОВЕ КОЛО" - це не традиційний вечір пам'яті, а літературно-музичне дійство, яке пропонує нову форму вечорів-спогадів відходячи від заскарузлих традицій. 

коротко про учасників… 

Режисер - Сергій Проскурня

Дмитро СТУС 

Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературної премії "Тріумф", головний редактор літературно-критичного часопису "Київська Русь". Кандидат філологічних наук, літературознавець, член Асоціації українських письменників. Син поета Василя Стуса. Упорядник, автор коментарів, передмов до книг Василя Стуса "Веселий цвинтар", "Вікна в позапростір", "Золотокоса красуня", "Листи до сина", "Палімпсест" та ін. Автор більше сорока наукових робіт, кількох сотен публіцистичних статей та книги "Василь Стус. Життя як творчість", що отримала гран-прі у всеукраїнському рейтингу "Книга року-2004", а її автор - Національну премію. 

Роман СЕМИСАЛ 

Виконавець головної ролі Василя Стуса у виставі Ольги Гаврилюк "Йду за край" - одній з перших спроб правдиво розповісти про життя та творчість Василя Стуса, про події, що відбувалися у 1970-1980 роках. Вистава побудована на віршах, листах, щоденниках, статтях, документах, свідоцтвах, заявах сучасників та осіб, що брали участь у цих подіях. Ідея вистави належить Роману Семисалу. 

Це була перша вистава у Театрі російської драми українською мовою. 

СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК 

Визнані лідери арт-року в Україні, професійний музичний колектив, лауреат національного конкурсу "Нові Імена" (1987), лауреат фестивалю "Червона Рута" 1989 та 1991 років, а також премії ім. Василя Стуса (1998) за збереження та пропаганду української культури. 

Сьогодні Леся та Галя Тельнюк мало не єдинi з-помiж вiтчизняних виконавцiв використовують лише високу поезію (Євген Маланюк, Павло Тичина, Василь Стус, Богдан-Ігор Антонич, Іван Драч, Ліна Костенко, Леся Українка, Станіслав Тельнюк), виступають винятково "наживо" дотримуючись найвищих фахових вимог. 

У 2000-2001 роках відбулася перша спроба творчої співпраці з театром. У Львівському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, під керівництвом Федора Стригуна, було поставлено виставу "У.Б.Н.": автор тексту - Галина Тельнюк, автор музики пісень до вистави - Леся Тельнюк. Драма "У.Б.Н." стала культовим явищем та з успіхом пройшла містами України. 

Музиканти, які працюють з дуетом: Олег Путятін, Роман Суржа, Іван Небесний, Микола Томасишин. Звукорежисер: Костянтин Костенко. 

Dear customer, you can order and buy tickets on «Stusove range Premiere», which will be - at The Young Theatre You can buy E-ticket, payment VISA / Mastercard, or take advantage of the largest network of offices in Kyiv, or courier service. Download and order tickets through the Mobile app – All tickets without service fees!