UA EN RU
«   December 2016   »
  Mo Tu We Th Fr Sa Su
»    1 2 3 4
» 5 6 7 8 91011
»12131415161718
»19202122232425
»262728293031 

Les Sylphides, Scheherazade

Les Sylphides, ScheherazadeJanuary 27, 2017, 19:00
20 – 150 ₴

Les Sylphides, Scheherazade
ШОПЕНІАНА
Хореографічна композиція на музику Ф.Шопена
Сценарій та хореографія М.Фокіна

Балет «Шопеніана» – одне з найвідоміших творінь геніального російського балетмейстера Михайла Фокіна. Певного сюжету балет не має. Декілька музичних п’єс Ф.Шопена, оркестрованих О.Глазуновим та М.Келлером і поєднаних балетмейстером у своєрідну сюїту, сприймаються як єдине ціле завдяки загальному настрою хореографії. На сцені ніби оживає світ мрій, що виникають в уяві  юнака-поета, довкола якого кружляють швидкоплинні видіння – легкокрилі сильфіди.

Свою постановку Фокін назвав «Reverie romantique» (Романтичні мрії) і присвятив її добі романтичного балету, мистецтву великих Марії Тальоні, Карлотти Грізі та Жюля Перро, прагнучи, за його словами, "повернути умовний балетний танець до моменту його найвищого розквіту".

У прем’єрній виставі, яка відбулася 8 березня 1908 на сцені Санкт-Петербурзького Маріїнського театру, танцювали Анна Павлова, Тамара Карсавіна, Ольга Преображенська, Вацлав Ніжинський. Через рік у Парижі, в першому з «Російських сезонів» С.Дягілєва, балет був  показаний під назвою «Сильфіди». Саме під такою назвою неоромантичний шедевр М.Фокіна набув широкого визнання за кордоном і увійшов до репертуару багатьох театрів світу.

Прем’єра «Шопеніани» на сцені Київської муніципальної опери відбулася у жовтні 2004 за участю провідних танцівників театру Ірини Гордійчук, Акарі Кавасакі та Костянтина Вінового.

Les Sylphides, Scheherazade
ШЕХЕРАЗАДА
Хореографічна драма на музику М.Римського-Корсакова
Сценарій Л.Бакста та М.Фокіна за мотивами арабських казок
Хореографія Михайла Фокіна


Прем’єра балету Михайла Михайловича Фокіна «Шехеразада» на музику однойменної симфонічної сюїти Миколи Андрійовича Римського-Корсакова відбулася 4 липня 1910 року в Парижі, на сцені «Гранд-опера», під час другого «Російського сезону». Партії виконували: Іда Рубінштейн (Зобеїда), Вацлав Ніжинський (Раб), Олексій Булгаков (Шахріяр). «Шехеразада» мала величезний успіх у «сезонах», вона йшла на багатьох сценах світу, однак на батьківщині балетмейстера не виконувалася. У 1992 році Андріс Лієпа та онука балетмейстера, володарка авторських прав на його творчість Ізабель Фокін відтворили три шедеври «Російських сезонів» – «Шехеразаду», «Жар-птицю» та «Петрушку». Прем’єра проекту «Повернення Жар-птиці» відбулася на сцені Маріїнського, а потім і Большого театру. У виставі виступили відомі танцівники Ніна Ананіашвілі, Андріс Лієпа, Ілзе Лієпа, Тетяна Білецька, Віктор Яременко.

Прем’єра «Шехеразади» в нашому театрі відбулася у травні 2010, у програмі «Вечір балетів Михайла Фокіна», присвяченій 130-річчю від дня народження славетного російського хореографа.

Dear customer, you can order and buy tickets on «Les Sylphides, Scheherazade», which will be January 27 19:00 at Opera and Ballet Theater for Young Audiences You can buy E-ticket, payment VISA / Mastercard, or take advantage of the largest network of offices in Kyiv, or courier service.